Skip to content

Partnerstwa Strategiczne

Cyberbezpieczeństwo dla Uniwersytetu Europejskiego EUNICE

Menu
  • Strona główna
  • O projekcie
  • Opis zadań
Menu

Wizyta studyjna na Politechnice Poznańskiej

Posted on 28 lutego, 2023

W dniach 13-27.02.2023 odbywała się wizyta studyjna zespołów z Uniwersytetu w Mons w składzie prof. Said Mahmoudi oraz prof. Patrice Megret oraz Uniwersytetu w Katanii w składzie dr Dario Allegra oraz doktoranci Giuseppe Furnari i Valentino Merlino.

Podczas pobytu odbyło się szereg spotkań goście z przedstawicielami Politechniki Poznańskiej, podczas których przedstawiciele Politechniki Poznańskiej prezentowali zasoby laboratoryjne Politechniki Poznańskiej, możliwość zdalnego korzystania z ich części, a także podejmowali tematy związane z realizacją nauki zdalnej. Osoby zaangażowane w realizacje przedmiotów dydaktycznych w obszarze cyberbezpieczeństwa wygłaszali prelekcje podczas których prezentowali szczegółowo zagadnienia podejmowane podczas zajęć dydaktycznych. Zorganizowane zostały również spotkania z doktorantami Politechniki Poznańskiej podczas których prezentowali oni swoje kierunki badawcze i podejmowali dyskusje o możliwości współpracy z przedstawicielami Parterskich Uczelni.

W trakcie trwania wizyty studyjnej, prof. Mariusz Głąbowski będący kierownikiem projektu zorganizował Workshop dla wszystkich przedstawicieli Uczelni Partnerskch EUNICE. Miał on na celu omówienie opracowanego w ramach projektu profilu kształcenia ze wszystkimi Partnerami oraz podjęcie próby określenia jego ostatecznego kształtu. W wydarzeniu wzięli udział specjaliści z zakresu cyberbezpieczeństwa takich uczelni jak: University of Cantabria (Hiszpania), University of Vaasa (Finladnia), Brandenburg University of Technology (Niemcy), Université Polytechnique Hauts-de-France (Francja), Politecnico de Viseu (Portugalia) oraz Karlstads University (Szwecja). W trakcie trwającego 3 dni spotkania, przedstawiciele Politechniki Poznańskej dr inż. Maciej Sobieraj oraz mgr inż. Michał Weissenberg zaprezentowali także możliwość zdalnego dostępu do laboratorium Politechniki Poznańskiej za pomocą systemu Espresso Labs którego zakup został sfinansowany w ramach projektu.

Podczas drugiego dnia spotkań uczestnicy podzielili się na mniejsze grupy zgodnie ze swoimi obszarami badań oraz posiadanych kompetencji w obszarze cyberbezpieczeństwa. Następnie w ramach grup dyskutowali nad ostatecznym kształtem każdego z przedmiotów próbując szczegółowo określić zagadnienia, które powinny być podejmowane w każdym z nich. Dyskusje te zostały zwieńczone prezentacjami wszystkich grup, tak aby wszyscy zainteresowani mogli poznać zawartość każdego z modułów. Jednocześnie całe spotkanie zawęziło współpracę pomiędzy Partnerami i znakomicie rokuje na przyszłość.

Po zakończeniu trwającego w dniach 21-23.02.2023 workshopu, Partnerzy w Projekcie we własnym gronie dokończyli prace nad kształtem profilu kształcenia tak aby móc od marca rozpocząć ostateczne dostosowywanie materiałów dydaktycznych na potrzeby kierunku Cyberbezpieczeństwo.

Ostatnie wpisy

  • Wyjazdy pracowników Politechniki Poznańskiej w celu prezentacji zdalnego dostępu do zasobów laboratoryjnych
  • Wizyta studyjna na Politechnice Poznańskiej
  • Wizyta studyjna na Universytecie w Mons
  • Udział w konferencji Black Hat Europe w Londynie
  • Udział w konferencji Cyber Security & Cloud Expo w Londynie

Politechnika Poznańska

Państwowa uczelnia o profilu technicznym w Poznaniu. Największy kampus uczelni znajduje się po obu stronach ulicy Piotrowo, na terenie osiedla samorządowego Rataje. Siedziba władz uczelni (rektorat) mieści się w zabytkowym budynku na Wildzie. Za datę powstania tej uczelni przyjmuje się rok 1919, jakkolwiek status wyższej szkoły technicznej o charakterze politechniki nadała jej Rada Ministrów dopiero w 1955.

Universita di Catania

Najstarszy (1434) z włoskich uniwersytetów w regionie południowo-środkowym i reprezentuje wysoki poziom edukacji i badań, dzięki szczególnej synergii i współpracy z wieloma instytutami badawczymi oraz różnymi przedsiębiorstwami w okolicy. Na Uczelni studiuje ponad 40.000 studentów na 17 wydziałach. Dlatego Uniwersytet w Katanii stanowi strategiczne połączenie inicjatyw badawczych i współpracy przemysłowej na rzecz transferu technologii i inkubatorów przedsiębiorczości.

Brandenburgische Technische Universität

Uniwersytet posiadający trzy lokalizacje: kampus centralny w Cottbus, kampus Cottbus-Sachsendorf i kampus Senftenberg. (BTU CS) to niewielka uczelnia techniczna położona w sercu Łużyc, regionu z tradycyjnymi gałęziami przemysłu energetycznego i wydobyciem węgla brunatnego. Na BTU studiuje około 6800 studentów, z czego aż 2300 pochodzi z zagranicy.

©2025 Partnerstwa Strategiczne | Design: Newspaperly WordPress Theme