Skip to content

Partnerstwa Strategiczne

Cyberbezpieczeństwo dla Uniwersytetu Europejskiego EUNICE

Menu
  • Strona główna
  • O projekcie
  • Opis zadań
Menu

O projekcie

Projekt „Cyberbezpieczeństwo dla Uniwersytetu Europejskiego EUNICE” realizowany jest w ramach programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej Partnerstwa Strategiczne, finansowanego ze środków budżetu państwa (Umowa nr BPI/PST/2021/1/00073/U/00001).

Głównym celem projektu jest przygotowanie nowoczesnych materiałów dydaktycznych, metod i narzędzi kształcenia dla opracowywanego 3-semestralnego programu studiów II stopnia „Cybesecurity”, oferowanego studentom wszystkich partnerów Uniwersytetu Europejskiego EUNICE. Materiały dydaktyczne, przede wszystkim związane z zajęciami laboratoryjnymi, zostaną dostosowane do nauczania hybrydowego/zdalnego: wdrożony zostanie pilotażowy system zdalnego dostępu do urządzeń laboratoryjnych oraz opracowane zostaną instrukcje do pracy w laboratorium w formule zdalnego dostępu. Dostęp zdalny będzie możliwy zarówno z tzw. Virtual Lab (centralnego punktu dydaktycznego EUNICE), zapewniającego interaktywną współpracę dowolnych grup studentów, jak i z dowolnej innej lokalizacji.

Projekt umożliwi, po zakończeniu 3-letniej fazy organizacyjnej projektu EUNICE, oferowanie studentom wysokiej jakości kształcenia zarówno w formie stacjonarnej, jak i – przede wszystkim – hybrydowej. Długoletnie doświadczenia wykładowców z BTU i UNICT w zakresie cyberbezpieczeństwa połączone zostanie z wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, potwierdzonymi licznymi certyfikatami branżowymi, wykładowców z PP. Dodatkowo, profil kształcenia zostanie dopasowany do wymagań rynkowych, dzięki współpracy i rekomendacjom otrzymanym od przedsiębiorstw o globalnym zasięgu, takim jak m.in. Intel, Hoffmann-La Roche, Axis Communications i inne.

Ostatnie wpisy

  • Wyjazdy pracowników Politechniki Poznańskiej w celu prezentacji zdalnego dostępu do zasobów laboratoryjnych
  • Wizyta studyjna na Politechnice Poznańskiej
  • Wizyta studyjna na Universytecie w Mons
  • Udział w konferencji Black Hat Europe w Londynie
  • Udział w konferencji Cyber Security & Cloud Expo w Londynie

Politechnika Poznańska

Państwowa uczelnia o profilu technicznym w Poznaniu. Największy kampus uczelni znajduje się po obu stronach ulicy Piotrowo, na terenie osiedla samorządowego Rataje. Siedziba władz uczelni (rektorat) mieści się w zabytkowym budynku na Wildzie. Za datę powstania tej uczelni przyjmuje się rok 1919, jakkolwiek status wyższej szkoły technicznej o charakterze politechniki nadała jej Rada Ministrów dopiero w 1955.

Universita di Catania

Najstarszy (1434) z włoskich uniwersytetów w regionie południowo-środkowym i reprezentuje wysoki poziom edukacji i badań, dzięki szczególnej synergii i współpracy z wieloma instytutami badawczymi oraz różnymi przedsiębiorstwami w okolicy. Na Uczelni studiuje ponad 40.000 studentów na 17 wydziałach. Dlatego Uniwersytet w Katanii stanowi strategiczne połączenie inicjatyw badawczych i współpracy przemysłowej na rzecz transferu technologii i inkubatorów przedsiębiorczości.

Brandenburgische Technische Universität

Uniwersytet posiadający trzy lokalizacje: kampus centralny w Cottbus, kampus Cottbus-Sachsendorf i kampus Senftenberg. (BTU CS) to niewielka uczelnia techniczna położona w sercu Łużyc, regionu z tradycyjnymi gałęziami przemysłu energetycznego i wydobyciem węgla brunatnego. Na BTU studiuje około 6800 studentów, z czego aż 2300 pochodzi z zagranicy.

©2025 Partnerstwa Strategiczne | Design: Newspaperly WordPress Theme