Skip to content

Partnerstwa Strategiczne

Cyberbezpieczeństwo dla Uniwersytetu Europejskiego EUNICE

Menu
  • Strona główna
  • O projekcie
  • Opis zadań
Menu

Cyber Security & Cloud Expo Europe Amsterdam

Posted on 31 października, 2022

W dniach 20.09-21.09.2022 zespół: pracowników Politechniki Poznańskiej w składzie dr inż. Mariusz Żal i mgr inż. Michał Weissenberg oraz dwóch pracowników Uniwersytetu w Katanii wzięło udział w konferencji Cyber Security & Cloud Expo Europe, która odbyła się w Amsterdamie. Konferencja ta była częścią wydarzenia TechEx Europe, które jest wiodącą w Europie wystawą technologii i konferencją dla firm, składającą się z 6 wydarzeń obejmujących:

  • IoT
  • AI & Big Data
  • Cyber Security & Cloud
  • Blockchain

Kluczowymi tematami na TechEx Europe były innowacje w AI i Big Data, Blockchain, cyberbezpieczeństwo i ekosystemy IoT. Jak również wpływ tych technologii na szereg branż, w tym produkcję, transport, łańcuch dostaw, administrację rządową, sektor prawny, usługi finansowe, energię, usługi użyteczności publicznej, ubezpieczenia, opiekę zdrowotną. Dużą część konferencji poświęcono bezpieczeństwu danych oraz najnowszym osiągnięciom w budowie i monitoringu systemów IoT. Przedstawiono również najważniejsze i najczęściej stosowane ataki na infrastrukturę i zasoby firmy.

Uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z ofertą takich firm jak Palo Alto, Snyk, Recorded Future, AWS i wielu innych, a także usłyszeć o trendach w cyberbezpieczeństwie i IoT. Na konferencji nie zabrakło również firm zajmujących się audytem, testami penetracyjnymi, oprogramowaniem antywirusowym, bezpieczeństwem sieci i urządzeń oraz wieloma innymi aspektami, w których studenci mają być kształceni w ramach tworzonego profilu kształcenia. Ponadto podczas rozmów uczestnicy poznali potrzeby firm w zakresie wiedzy i kompetencji, co pozwoli na lepsze dopasowanie opracowanego profilu kształcenia do potrzeb rynku pracy.

Ostatnie wpisy

  • Wyjazdy pracowników Politechniki Poznańskiej w celu prezentacji zdalnego dostępu do zasobów laboratoryjnych
  • Wizyta studyjna na Politechnice Poznańskiej
  • Wizyta studyjna na Universytecie w Mons
  • Udział w konferencji Black Hat Europe w Londynie
  • Udział w konferencji Cyber Security & Cloud Expo w Londynie

Politechnika Poznańska

Państwowa uczelnia o profilu technicznym w Poznaniu. Największy kampus uczelni znajduje się po obu stronach ulicy Piotrowo, na terenie osiedla samorządowego Rataje. Siedziba władz uczelni (rektorat) mieści się w zabytkowym budynku na Wildzie. Za datę powstania tej uczelni przyjmuje się rok 1919, jakkolwiek status wyższej szkoły technicznej o charakterze politechniki nadała jej Rada Ministrów dopiero w 1955.

Universita di Catania

Najstarszy (1434) z włoskich uniwersytetów w regionie południowo-środkowym i reprezentuje wysoki poziom edukacji i badań, dzięki szczególnej synergii i współpracy z wieloma instytutami badawczymi oraz różnymi przedsiębiorstwami w okolicy. Na Uczelni studiuje ponad 40.000 studentów na 17 wydziałach. Dlatego Uniwersytet w Katanii stanowi strategiczne połączenie inicjatyw badawczych i współpracy przemysłowej na rzecz transferu technologii i inkubatorów przedsiębiorczości.

Brandenburgische Technische Universität

Uniwersytet posiadający trzy lokalizacje: kampus centralny w Cottbus, kampus Cottbus-Sachsendorf i kampus Senftenberg. (BTU CS) to niewielka uczelnia techniczna położona w sercu Łużyc, regionu z tradycyjnymi gałęziami przemysłu energetycznego i wydobyciem węgla brunatnego. Na BTU studiuje około 6800 studentów, z czego aż 2300 pochodzi z zagranicy.

©2025 Partnerstwa Strategiczne | Design: Newspaperly WordPress Theme